REGENAS OPT 6T

YAĞ TASFİYE CİHAZI Teklif alın

Regenas OTP 6T 6000 litre/saate varan kapasitede yağ tasfiyesi sağlar. Yeni ve kullanılmış yağda bulunan su, gaz ve partikülleri arıtarak transformatörlerin ömrünü uzatır. Regenas Trafo Yağı Tasfiye Cihazı (Yağ Tretman Cihazı) sahada ve işletmenizde yağ tasfiyesi (tretmanı) gerçekleştirmek üzere geliştirilmiştir.

Giriş ve Çıkış Filtreleri

Regenas OTP 6T Yağ Tasfiye Cihazı, hem girişte hem de çıkışta 1 mikrona varan geçirgenlikte filtrasyon sistemi kullanır. Bu sayede mineral yağı hem partiküllerinden arındırılmış olur hem de sistemde bulunan yağ pompalarına zarar vermez.

Isıtma Tankı

Regenas OTP 6T Yağ Tasfiye Cihazı, 3 kademeli toplam 90 kW’lık ısıtıcı ile yağ tasfiye işlemini sürekli olarak 65°C’de gerçekleştirir. Yağ ısıtma işlemi otomatik olarak anlık yağ akış ölçümüne göre 11,25 kW – 33,75 kW – 45 kW’lık kademelerin devreye girip çıkmasıyla gerçekleştirilir.

 

Gaz Alma Tankı

Regenas OTP 6T Yağ Tasfiye Cihazı, yağın içindeki su ve gaz alım işlemini yüksek vakuma dayanıklı “Gaz Alma Tankı” içerisinde gerçekleştirir. Isıtma tankında yeterli sıcaklığa getirilen trafo yağı, gaz alma tankının içerisine pulverize edilerek püskürtülür. İçeri giren yağ 30 bin adet metal taneciğin arasından geçerken yüzey alanı daha da genişler. Çok düşük mutlak vakum değeri altında yağın içindeki su, nem ve gaz yağdan arındırılarak tankın dışına atılır. 

Tam Otomatik PLC

Tasfiye işlemi PLC kontrol ekranından tam otomatik olarak yönetilebilir. 

Operatörün işlem başlangıcında seçeceği önceden tanımlı senaryolar sayesinde, tesis hiçbir müdahaleye gerek kalmadan tasfiye işlemi baştan sona kadar gerçekleştirilir. 

Ölçüm ve Koruma

Regenas Yağ Rejenerasyon Sistemi; ölçüm sensörleri ve koruma şalterleri ile donatılmıştır.

✓ On-line anlık yağ akışı ölçümü

✓ Su oranı (PPM) ölçümü

✓ Gaz alma ünitesi yağ seviyesi ölçümü

✓ Giriş-çıkış yağ sıcaklığı ölçümü

✓ Köpük oluşumuna karşı köpük dedektörü

✓ Isıtıcı tankı yağ akış şalteri ve termostatı bulunmaktadır.

Tam otomatik PLC izleme ekranında anlık yağ çıkış ölçümü, giriş-çıkış sıcaklıkları, su oranı (ppm), vakum üniteleri, yağ pompaları, aktuatörlü vana ayarları takip edilebilmektedir.