YAĞ REJENERASYONU

yağ rejenerasyonu

İşletmenizde bulunan eski trafo yağlarını rejenerasyon sistemimiz ile yeniliyoruz. Yağ miktarına göre rejenerasyon işlemi kendi sahanızda veya bizim tesislerimize taşınarak gerçekleştirilir.

✓ Kullanım ömrünün sonuna yaklaşmış düşük teknik özellikli yağlar,

✓ Yanarak servis dışı kalmış trafolardan çıkan yüksek karbon içeren yağlar,

✓ Dielektrik ve kimyasal özelliklerini kaybederek hurdaya ayrılmış yaşlı yağlar,

✓ Trafo tamir ve bakımı sonrasında ortaya çıkan kullanılmış yağlar,

✓ Yağ tasfiyesi (yağ tretmanı) ile su ve gaz içeriğinden arındırılamayan yağlar,

rejenerasyon işlemi ile yeni yağ değerlerine ulaştırılır.

 

Rejenerasyon Nedir?

Rejenerasyon işlemi, atık yağın yenilenmesi işlemidir. Fuller’s Earth adı verilen sorbent özellikli kil filtreler kullanılarak yapılan bir proses ile sağlanır.

Rejenerasyon, kullanım ömrünü tamamlamış yağın içindeki karbon, gaz ve suyu moleküler düzeyde filtreleyerek renk, dielektrik ve kimyasal özellikleri dahil bütün değerleri hiç kullanılmamış yeni yağ seviyesinin üzerine çıkartır. 

 

Reaktivasyon Nedir?

Reaktivasyon işlemi, atık yağın yenilenmesi için kullanıldıktan sonra kirlenen kil filtrelerin yüksek sıcaklık altında moleküler düzeyde temizlenerek yeniden aktifleştirilmesi işlemidir.

Yağ Tasfiyesi Nedir?

Yeni yağın veya kullanımda olan yağın içinde bulunan su, gaz ve partiküllerin arındırılma işlemidir. Yağ tretmanı olarak da bilinir.

Yağın mikronluk düzeyde fiziksel olarak filtre edilmesi, 65°C’ye kadar ısıtılması ve gaz alma odasından geçirilmesiyle gerçekleştirilir.